Schodišťová plošina pro imobilní osoby

Překonávání schodů může být pro imobilní osoby velmi náročné nebo až nemožné, což je často frustrující. Schodiště je nejčastější překážkou, kterou je třeba překonat, aby se i tito lidé dostali tam, kam potřebují. Dodavatelé vyvíjejí nové a stále modernější prostředky na překonání schodiště, státní sociální systém poskytuje výraznou podporu osobám se zdravotním postižením, ale nejpodstatnější je mít dostatek informací a orientovat se nich.

Máte-li dotazy nebo se chcete poradit, napište svůj komentář na konci stránky, případně nám můžete zavolat a napsat přes WhatsApp, e-mailem nebo použít formulář na stránce KONTAKT. Jsme tu pro Vás a rádi Vám pomůžeme. Děkujeme, že jste si vybrali POMŮCKOV a těšíme se na spolupráci s Vámi!

Co je to schodišťová plošina?

Schodišťová plošina pro imobilní osoby – obecně

Schodišťová plošina je přepravní podlaha pohybující se po schodišti jízdou po pojezdové dráze, určená pro přepravu osob na invalidním vozíku, osoby s handicapem, po úrazu, seniorů a obecně osobám s obtížnou nebo nemožnou chůzí po schodech, mohou ji využívat i osoby s lokomočními pomůckami na podporu chůze nebo například maminky s kočárkem. Schodišťové plošiny jsou nejžádanějším způsobem překonání schodiště díky univerzálnímu použití a instalaci bez rozsáhlých stavebních úprav a často jsou označovány jako šikmé schodišťové plošiny za účelem odlišení od plošin zdvihacích, které mají jinou konstrukci a umístění, ale obdobný účel. V legislativě příspěvků na pořízení těchto pomůcek je tento typ pomůcky označován jako šikmá zvedací plošina. Schodišťové plošiny jsou velmi frekventovaným způsobem zajištění bezbariérového přístupu, především pro svou univerzálnost použití a sebeobslužnost, ale mají i další výhody, nevýhody a specifika, se kterými Vás rádi seznámíme před Vašim výběrem vhodné pomůcky.

Jaké jsou druhy schodišťových plošin?

Druhy schodišťových plošin pro imobilní osoby

Schodišťové plošiny se dělí podle konstrukce pojezdové dráhy a použití na přímé a zatáčkové (točité), vnitřní do interiéru a vnější do exteriéru, přičemž se jednotlivé typy liší provedením a funkcemi.

Jaké výhody má schodišťová plošina?

Výhody schodišťové plošiny pro imobilní osoby

Výhodou schodišťové plošiny jsou univerzálnost použití díky přepravní podlaze, na které může být přepravováno téměř cokoliv, sebeobslužná přeprava bez potřeby druhé obsluhující osoby, snadná a rychlá dodávka i instalace, a dále široká škála provedení. Umístěním na schodišti se trasa pohybu schodišťové plošiny shoduje s trasou pohybu pěších osob. K instalaci na nosné sloupky je potřeba jen pevnost schodiště a podlahy nebo terénu před schodištěm.

Jaké nevýhody má schodišťová plošina?

Nevýhody schodišťové plošiny pro imobilní osoby

Schodišťová plošina vyžaduje větší prostor na schodišti a před schodištěm kromě prostoru také rovnou podlahu nebo terén. Instalace schodišťové plošiny vyžaduje pevnou konstrukci schodiště nebo boční stěny schodiště. U schodišťových plošin se zatočenou dráhou je možná instalace převážně pouze na vnitřní straně schodiště.

Jak vybrat schodišťovou plošinu?

Výběr schodišťové plošiny pro imobilní osoby

Pro výběr schodišťové plošiny je potřeba zohlednit faktory místa zamýšlené instalace, zejména rozměry, tvar schodiště, konstrukce schodiště, prvky jako madla a zábradlí, ale také prostorové dispozice před schodištěm. Ve vztahu k uživatelům je potřeba zohlednit faktory zdravotního stavu a kondice přepravované osoby využívající sebeobsluhu, používané pomůcky, nároky na estetické provedení a finanční možnosti. Těchto faktorů je více, proto kontaktujte POMŮCKOV pro konzultaci.

Je možné schodišťovou plošinu použít na různých místech?

Použití schodišťové plošiny na různých místech

Schodišťová plošina je pevně instalovaná na konkrétním schodišti a není možné ji použít jinde bez odborné demontáže a nové instalace.

Která schodišťová plošina je nejlepší?

Nejlepší schodišťová plošina pro imobilní osoby

Nejlepší schodišťová plošina je vždy ta, která je pro konkrétního klienta nejvhodnější. Pro jednoho klienta může být nejvhodnější schodišťová plošina s množstvím doplňkových funkcí a ovládacích prvků, ale pro jiného klienta naopak schodišťová plošina jednoduchá se základními funkcemi a ovládáním.

Jaká je cena schodišťové plošiny?

Cena schodišťové plošiny pro imobilní osoby

Cena schodišťové plošiny je kalkulována odborným pracovníkem POMŮCKOVa podle provedení v konkrétní situaci, která je u každého klienta jiná. Cenu schodišťové plošiny není možné stanovit předem bez znalosti rozměrů, umístění a provedení požadované instalace.

Jak mám postupovat, když potřebuji schodišťovou plošinu?

Postup při pořízení schodišťové plošiny pro imobilní osoby

V případě zájmu o pořízení schodišťové plošiny kontaktujte POMŮCKOV s žádostí cenovou nabídku a poraďte se o vhodném typu a provedení schodišťové plošiny.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru